خانه / اخبار / آیا منکران هولوکاست تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت؟

آیا منکران هولوکاست تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت؟

جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از بزرگترین حامیان و مروجین انکار هولوکاست در دنیا شناخته می شود

holocaust_irani

به گزارش«محبت نیوز» کمیسر حقوق بشر شورای اروپا عنوان نمود یهودی‌ستیزی در اروپا در حال رشد است. “نیلس مویژنیکس” در وبلاگ خود از «تحریکات فزاینده یهودی‌ستیزانه، خشونت و انکار هولوکاست» سخن گفت. او می‌نویسد که در سفرهای سال‌های اخیرش احساس کرده است که اروپایی‌ها متوجه خطر رشد یهودی‌ستیزی نیستند.

وی از کشورهای اروپایی خواست که منکران هولوکاست، کشتار یهودیان در زمان جنگ جهانی دوم را تحت پیگرد قانونی قرار دهند.

به گفته رادیو آلمان، مویژنیکس از کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواست افرادی را که منکر وقوع هولوکاست هستند یا آن را بی‌اهمیت جلوه می‌دهند یا حتی ستایش می‌کنند، مورد پیگرد و مجازات قرار دهند. در آلمان تحریک مردم به اعمال خشونت علیه گروه معینی از جمعیت این کشور قابل تعقیب و مجازات است.

کمیسر حقوق بشر همچنین از کشورهای اروپایی خواست که مسئولان و گردانندگان شبکه‌های اجتماعی را به اقدام علیه تحریکات یهودی‌ستیزانه ملزم دارند.

در سال ۲۰۱۵ در آلمان یک گروه فعال علیه کامنت‌ها و تفسیرهای نفرت پراکن در شبکه‌های اجتماعی بنیان نهاده شد. این گروه تأکید داشت که نوشته‌هایی که به عنوان نفرت‌پراکن شناسایی و معرفی شده‌اند باید در عرض ۲۴ ساعت از شبکه اجتماعی مربوطه محو شوند.

شایان ذکر است که دولت اسلامی ایران بی‌وقفه “تکذیب هولوکاست” را تبلیغ و ترویج می نماید و همزمان دستیابی به داده‌های عینی و بی‌طرف را محدود می‌‏سازد. سران جمهوری اسلامی با برپایی نمایشگاه های “کارتون” و اهدای جوایز چند هزار دلاری به برندگانش، قصد ترویج عقاید  ضد یهودی خود را در سطح جهان دارند که نارضایتی بسیاری از شخصیتهای مطرح جهانی را در بر داشته است چنانکه پیش از این مدیرکل یونسکو به گشایش دومین نمایشگاه هولوکاست در تهران انتقاد کرد و آن را به مسخره گرفتن یکی از برگ‌های غم‌انگیز تاریخ بشریت و موجب تشدید خشونت و نژادپرستی و برانگیخته شدن خشم دانست.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
FacebookBalatarinTelegram

همچنین بررسی کنید

انتخابات دوباره در ونزوئلا؛ مادورو دوباره پیروز می شود

انتخابات ریاست جمهوری ونزوئلا روز یکشنبه برگزار می شود. و برغم نارضایتی گسترده دولتی انتظار …

نیکی هیلی در جلسه شورای امنیت درباره تنش های غزه، در دفاع از خویشتنداری اسرائیل سخن گفت

شورای امنیت سازمان ملل متحد ساعتی پیش برای بررسی حوادث مرگبار روز گذشته در نوار …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super