Home / اخبار / آن صدا آن روزها(۱۱)؛ اولین باغچه‌بان و اپرای ایرانی
آن صدا آن روز‌ها، نام برنامه هفتگی است که در آن علی همدانی، تهیه کننده این مجموعه، صداهایی را مرور می کند که بیش از نام صاحبان صدا، شهرت دارند.

آن صدا آن روزها(۱۱)؛ اولین باغچه‌بان و اپرای ایرانی

آن صدا آن روز‌ها، نام برنامه هفتگی است که در آن علی همدانی، تهیه کننده این مجموعه، صداهایی را مرور می کند که بیش از نام صاحبان صدا، شهرت دارند.

به لطف آرشیو هفتاد و پنج ساله بخش فارسی بی بی سی، غبار از نام ها می زداییم و گوش به آواها و آوازها و قصه هایی می دهیم که هنر بی بدیلشان تکرار ناشدنی است.

اولین باغچه‌بان از مادری فرانسوی و پدری ترکیه‌ای در مرسین ترکیه به دنیا آمد. در کنسرواتوار آنکارا که درس موسیقی می خواند با ثمین باغچه بان، آهنگساز و شاعر ایرانی آشنا شد، ازدواج کرد و به ایران آمد. سفری که سرآغاز تلاش‌های طولانی و مستمر وی برای راه اندازی اپرا در ایران بود.

در برنامه آن صدا آن روزهای یازدهم آبان ١٣٩٥، در ششمین سالگرد درگذشتش، یادی می‌کنیم اولین باغچه‌بان بنیان‌گذار همخوانی و اپرای ایران و به روایت خودش از آنچه که در ایران می‌شنویم.

برای شنیدن بخش‌های دیگر این مجموعه به صفحه رادیو یا ساوندکلاود ما مراجعه کنید.

چشم انداز بامدادی رادیو بی بی سی از ساعت ۷ تا ۹ بامداد هر روز بر روی این امواج و فرکانس‌های رادیویی و ماهواره‌ای پخش می‌شود.

برای شنیدن سایر مطالب رادیوی بی بی سی، به صفحه رادیو مراجعه کنید یا برنامه‌های ما را بر روی ساوند کلاود بشنوید.

Check Also

Alion – Bi Nahayat OFFICIAL VIDEO 4K

artist: ALION song: BI NAHAYAT label: MYSTERY4 RECORDS director: ALEX FERRA http://fb.com/mystery4 http://instagram.com/mystery4official http://mystery4.com http://youtube.com/mystery4 …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

"
2016

Watch Dragon ball super