خانه / اخبار / آمریکا از خانواده‌های دیپلمات‌های خود خواست استانبول را ترک کنند
وزارت خارجه آمریکا از اعضای خانواده‌های کارمندان خود در استانبول خواست به دلایل امنیتی ترکیه را ترک کنند. افزایش تهدیدهای امنیتی علیه آمریکایی‌ها و اطلاعاتی که نشان می‌دهد گروه‌های افراطی‌گرا در پی صدمه زدن به شهروندان آمریکایی هستند، علت صدور چنین دستوری گزارش شده است.

آمریکا از خانواده‌های دیپلمات‌های خود خواست استانبول را ترک کنند

تصویری از یک پوستر دیواری بزرگ با طرح پرچم ترکیه که از پیروزی بر کودتاچیان حکایت داردImage copyrightGetty Images
Image caption بنابر گزارش‌ها احساسات ضدآمریکایی پس از کودتای نافرجام تابستان گذشته در ترکیه افزایش یافته است

وزارت خارجه آمریکا روز شنبه (۲۹ اکتبر – نهم آبان) از اعضای خانواده‌های کارمندان خود در استانبول خواسته به دلایل امنیتی ترکیه را ترک کنند.

آن طور که وزارت خارجه آمریکا اعلام کرده افزایش تهدیدهای امنیتی علیه آمریکایی‌ها و اطلاعاتی که نشان می‌دهد ‘گروه های افراطی‌گرا در پی صدمه زدن به شهروندان آمریکایی هستند’، علت صدور چنین دستوری بوده است.

با وجود این، وزارت خارجه آمریکا اعلام کرده کنسول‌گری این کشور در استانبول همچنان باز خواهد بود و به فعالیت عادی خود با استفاده از تمامی پرسنل ادامه خواهد داد.

وزارت خارجه همچنین تاکید کرده این دستور شامل حال دیپلمات‌های دیگر این کشور که در خارج از استانبول و شهرهای دیگر ترکیه مستقرند نمی‌شود.

هفته گذشته هم وزارت خارجه آمریکا با صدور هشداری از شهروندان ایالات متحده خواسته بود حتی‌المقدور از سفر به مناطق جنوب شرقی ترکیه پرهیز کنند و در بقیه نقاط این کشور هم هوشمندانه تردد کنند.

احساسات ضد آمریکایی در ترکیه پس از کودتای نافرجام تابستان گذشته در این کشور افزایش یافته است.

آنکارا فتح الله گولن، منتقد سرشناس دولت ترکیه که در آمریکا زندگی می‌کند را به حمایت و برنامه‌ریزی برای آن کودتا متهم می‌کند. ادعایی که آقای گولن بارها رد کرده‌ است.

همچنین بررسی کنید

نیکی هیلی: برای حفظ برجام اقدامات مخرب ایران نادیده گرفته شد

نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد می گوید، برای برای حفظ توافق اتمی …

جنگ، ساکنان شهر دوما را به زانو درآورده است

مشاور امور انساندوستانه سازمان ملل متحد در سوریه روز چهارشنبه خواهان دسترسی به شهر دوما …

"
2016

Watch Dragon ball super