خانه / اخبار / آمریکا از حضور ناظران روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری استقبال کرد
وزارت امور خارجه آمریکا درخواست روسیه برای اعزام ناظر بر انتخابات ریاست‌جمهوری را یک بازی تبلیغاتی خوانده اما از حضور این ناظران استقبال کرده است.

آمریکا از حضور ناظران روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری استقبال کرد

Image copyrightAP

وزارت امور خارجه آمریکا درخواست روسیه برای اعزام ناظر بر انتخابات ریاست‌جمهوری را یک بازی تبلیغاتی خوانده اما از حضور این ناظران استقبال کرده است.

کنسولگری روسیه در اوکلاهما، تگزاس و لوئیزیانا درخواست حضور رسمی نماینده روسیه در محل‌های رای‌گیری برای “مطالعه تجربه روند رای‌گیری” در آمریکا را کرده است.

هر سه ایالت، درخواست روسیه را رد کرده‌اند.

جان کربی، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا نیز گفته است هر ایالت این اختیار را دارد تا درخواست‌ها برای نظارت بر انتخابات را بررسی کرده و به آن پاسخ آری یا نه دهد.

او در مورد درخواست روسیه گفته است که ایالات متحده، چیزی برای پنهان ندارد و به سیستم انتخاباتی خود اطمینان دارد.

وزارت امور خارجه آمریکا گفته است هیچ سیاستی برای جلوگیری از حضور ناظران روسی در انتخابات وجود ندارد و آنها (ناظران روسی) می‌توانند در چارچوب سازمان امنیت و همکاری اروپا بر روند این انتخابات نظارت کنند.

اعضای این سازمان که آمریکا نیز عضو آن است، می‌توانند بر روند انتخابات در کشورهای عضو نظارت کنند. روسیه گفته است به این ناظران نخواهد پیوست.

مقام‌های ایالت اوکلاهما گفته‌اند قوانین ایالتی حضور هر فرد دیگری به جز مقام‌های رسمی و رای‌دهندگان در محل رای دادن را ممنوع کرده است.

دبیر امور ایالتی اوکلاهما ابراز امیدواری کرده است که مقام‌روسیه روند انتخابات آمریکا را از تلویزیون تماشا کنند.

دولت آمریکا پیشتر روسیه را متهم کرده که با حملات سایبری قصد اختلال در انتخابات ریاست‌جمهوری ماه نوامبر را دارد. اتهامی که روسیه آن را رد کرده است.

همچنین بررسی کنید

انتقال شماری از بازداشت‌شدگان به زندان‌های اوین و رجایی‌شهر

کمپین حقوق بشر در ایران اعلام کرده که در روزهای اخیر تعداد زیادی از بازداشت‌شدگان …

پاپ فرانسیس: سالمندان «خاطره تاریخی هر جامعه» هستند

رهبر کاتولیک های جهان قدردارنی از پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها را مسئله ای بسیار زیبا و …

"
2016

Watch Dragon ball super