خانه / اخبار / آرامگاهی منسوب به دانیال نبی در سمرقند+عکس

آرامگاهی منسوب به دانیال نبی در سمرقند+عکس

آرامگاه دانیال نبی در سمرقند یکی از چند مقبره منسوب به دانیال است

danial333

به گزارش«محبت نیوز» دانیال نبی یکی از پیامبران بنی اسرائیل و متولد اورشلیم است. دانیال در ۱۲ سالگی به عنوان اسیر در دربار بخت النصر خدمت می‌کند. سپس توسط نبوکدنصر پادشاه بابل اسیر می‌شود و ۳۷ سال در دربار وی می‌ماند و در همان زمان به پیامبری می‌رسد.

بعد از فتح بابل به دست کوروش، دانیال نبی به شوش مهاجرت می‌کند و در سن ۸۳ سالگی فوت می‌کند. به روایت تاریخ جسدش را پس از مومیایی شدن در شرق رودخانه شاوور یا شاهپور دفن می‌کنند

مکان‌های دیگری نیز در عراق، ترکیه، مصر و سمرقند ادعای آرامگاه دانیال نبی را دارند.

آرامگاه دانیال نبی در سمرقند یکی از چند مقبره منسوب به دانیال است. برخی می گویند که پیکر وی توسط مسحیان به اینجا آورده شده است. برخی دیگر گمان می کنند تیمورلنگ دستور دفن وی را در این مکان داد و برخی دیگر معتقدند تنها یک پای وی در سمرقند دفن و مابقی در شوش است.

ویژگی غیر عادی این مقبره طول ۱۸ متری آن است. افسانه های زیادی درباره دلایل نحوه ساخت این مقبره وجود دارد.

به نقل از “یورونیوز” دیلدورا نیازووا، راهنمای گردشگری می گوید: «بر اساس یک افسانه کهن، بقایای پیکر دانیال هر سال بزرگ تر شدند. برخی نیز می گویند اینکار برای نامشخص ساختن محل دقیق دفن بقایای پیکر انجام شده است.»

علی رغم اختلاف نظرها، زائران بسیاری هر سال به این مکان می آیند. آنها همچنین از آب چشمه ای که در نزدیکی محل وجود دارد می نوشند. مقامهای مذهبی می گویند مقبره دانیال نبی از نادر مکانهایی است که یهودیان، مسیحیان و هم مسلمانان از آن دیدن می کنند.

screenshot8378373

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
FacebookBalatarinTelegram

همچنین بررسی کنید

ترامپ: ایران به روح برجام پایبند نیست، کره‌ شمالی حواسش را جمع کند

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه در باشگاه گلف خود در نیوجرسی، از اظهار …

مهدی طارمی، مرد سال فوتبال ایران در فصل ۹۵-۹۶

"
2016

Watch Dragon ball super